Sıkça Sorulan Sorular

halı yıkama merak edilenler

Halınıza çay yada kahve dökülmesi durumunda ilk olarak yapmanız gereken halıdaki sıvıyı kuru bir bez ile beze emdirmeniz ve halınızı en yakın zamanda yıkatmanızdır. (Uzun süre lekeli bir şekilde bekletilen yada lekeye kimyasallar ile müdahale edilen halılarda lekeler imkansız hale gelebilmektdir.)

Halı yıkama siparişleriniz de servis ücreti talep etmiyoruz fakat servis limitimiz makine halıları baz alınarak 10 metrekare olarak belirlenmektedir.

Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da halı veya diğer ürünlerinizi kolaylıkla yıkatabilirsiniz. Gerekli teknolojik ekipmana sahip tüm halı yıkama fabrikalarında halı kurutma odaları mevcuttur.

Halı yıkama süresi kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekte olup, ortalama 6 aydır diyebiliriz.

Halılarınızın enin ve boyunu bir metre yardımıyla ölçüp çıkan sonuçları birbiriyle çarpmanız durumunda halının metrekaresi ortaya çıkacaktır. (Günümüzde üretilen hemen her halının arka yüzünde bulunan marka etiketinde halıların en ve boy ölçülerini içeren bir bölüm bulunmaktadır.)

Bu tür çukurlaşmaların yok edilebilmesi için garanti verilemez diyebiliriz. Çukurlaşmaların çözümünde halıya sert bir fırça yardımıyla elle müdahale edilmesi katkıda bulunabilir. Ayrıca halı temizleme işlemi de sorunun çözümüne katkıda bulunacaktır. Yine de halının eski halini alması biraz zaman alacaktır diyebiliriz.

Bu tür tüy ve tozlanmaların önüne geçebilmek için halınıza yıkama öncesi halı temizleme firması tarafından özel işlem uygulanması gerekmektedir. Bu tür tüylenme ve tozlanmaların tamamen ortadan kalkabilmesi için minimum 2 kez yıkanması ve ekstra bir toz alma işlemi uygulanması gerekmektedir.